spinner
Loading...

Historia firmy

1992

Bracia Bogdan i Stanisław Jaworscy zakładają spółkę cywilną Kotar zajmującą się produkcją płyt izolacyjnych do ogrzewania podłogowego.

2001

Firma Kotar zostaje przekształcona w spółkę jawną i zaczyna produkować klipsy do mocowania rur oraz taśmy brzegowe.

2005

Kotar uzyskuje członkostwo w niemieckiej grupie GSH skupiającej producentów oraz przetwórców styropianu i zaczyna dystrybucję swoich produktów na terenie Unii Europejskiej.

2010

Spółka rozpoczyna produkcję styropianu wykorzystywanego do produkcji płyt izolacyjnych IZOROL oraz do bezpośredniej sprzedaży z zastosowaniem budowlanym.

2015

Kotar uruchamia produkcję płyt systemowych KR, powiększając tym samym zakres sprzedaży swoich produktów o kraje, w których to rozwiązanie cieszy się szczególnym zainteresowaniem, takich jak Słowacja, Bośnia, Rumunia.

2018

Stały i intensywny rozwój, zwielokrotnienie obrotów i ekspansja na rynkach światowych skłaniają wspólników do przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnikami stają się również członkowie nowego pokolenia - synowie założycieli. Spółka wprowadza najwyższe standardy organizacyjne, a procedury wewnętrze zostają zautomatyzowane i zinformatyzowane. Przyczynia się do dalszego rozwoju, rozbudowy zakładu i inwestycji w innowacje

2020

Na początku roku firma zakupując najnowocześniejszą w Europie linię produkcyjną, wprowadziła do oferty tkaninę polipropylenową wykorzystywaną do produkcji płyt izolacyjnych Izorol. Inwestycja ta pozwoliła na utrzymanie pełnej kontroli nad procesem produkcyjnym głównego wyrobu firmy, płyt izolacyjnych Izorol: od produkcji poszczególnych komponentów do etapu powlekania płyt styropianowych folią lub tkaniną

2021

firma KOTAR wprowadziła innowacyjny w skali kraju produkt: System izolacyjno – renowacyjna Izorol-SR. System składa się z płyt izolacyjnych Izorol-SR lub SR/KL oraz opracowanych przez własny dział techniczny innowacyjnych klipsów SR. System w głównej mierze dedykowany jest do stosowania w systemach renowacyjnych oraz w pomieszczeniach, w których brakuje miejsca na wysoką warstwę izolacyjną.

2022

Jubileusz 30-lecia istnienia firmy rodzinnej zbiegł się z uruchomieniem firmy Kotar Insulation w Rumunii. To jubileusz 30-lat trwania na rynku polskim oraz ekspansji na światowe rynki. To 30 lat doświadczenia, inwestycji, ciągłego rozwoju firmy, nowych produktów i 30 lat bezkompromisowej jakości.

ZOBACZ NAJNOWSZY KATALOG PRODUKTÓW

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i promocjami?

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Copyright © kotar 2021

Agrotkanina