Loading...

O firmie

Firma Kotar to polski producent systemów termoizolacyjnych. Oferta marki obejmuje przede wszystkim płyty systemowe wykorzystywane w celu izolacji stropów pod ogrzewanie podłogowe. Kotar produkuje też folie izolacyjne oraz akcesoria do ogrzewania podłogowego takie jak klipsy, haki, uchwyty i szyny.

Jakość marki Kotar

Celem firmy Kotar jest zagwarantowanie Klientom jak najlepszej jakość produktów oraz dostarczanie innowacyjnych rozwiązań.

 

Produkty marki Kotar są trwałe, łatwe w zastosowaniu, dopasowane do różnych potrzeb i efektywne. Systemy termoizolacyjne Kotar znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i w obiektach użyteczności publicznej. Kotar jest wielokrotnym laureatem przyznawanych najszybciej rozwijającym się firmom polskim nagród, takim jak Gazele Biznesu czy Diamenty miesięcznika Forbes.

HISTORIA FIRMY

1992

Bracia Bogdan i Stanisław Jaworscy zakładają spółkę cywilną Kotar zajmującą się produkcją płyt izolacyjnych do ogrzewania podłogowego.

2001

Firma Kotar zostaje przekształcona w spółkę jawną i zaczyna produkować klipsy do mocowania rur ioraz taśmy brzegowe.

2005

Kotar uzyskuje członkostwo w niemieckiej grupie GSH skupiającej producentów oraz przetwórców styropianu i zaczyna dystrybucję swoich produktów na terenie Unii Europejskiej.

2010

Spółka rozpoczyna produkcję styropianu wykorzystywanego do produkcji płyt izolacyjnych IZOROL oraz do bezpośredniej sprzedaży z zastosowaniem budowlanym.

2015

Kotar uruchamia produkcję płyt systemowych KR, powiększając tym samym zakres sprzedaży swoich produktów o kraje, w których to rozwiązanie cieszy się szczególnym zainteresowaniem, takich jak Słowacja, Bośnia, Rumunia.

2018

Stały i intensywny rozwój, zwielokrotnienie obrotów i ekspansja na rynkach światowych skłaniają wspólników do przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnikami stają się również członkowie nowego pokolenia - synowie założycieli. Spółka wprowadza najwyższe standardy organizacyjne, a procedury wewnętrze zostają zautomatyzowane i zinformatyzowane. Przyczynia się do dalszego rozwoju, rozbudowy zakładu i inwestycji w innowacje

Produkty firmy Kotar są dystrybuowane do ponad 20 krajów Europy i Azji

Systemy marki Kotar są dostępne nie tylko w Polsce, ale również u naszych sąsiadów – w Niemczech, w Czechach, na Słowacji, na Ukrainie, na Białorusi i na Litwie, a także w krajach takich jak Hiszpania, Włochy, Rumunia, Słowenia, Norwegia, Finlandia, Bośnia, Holandia, Wielka Brytania, Belgia, Liban, Tadżykistan i Australia.

kotar mapa sprzedażkotar mapa sprzedaż

REKRUTUJEMY

Sprawdź nasze aktualne oferty pracy

zobacz więcej sztrzalka kotar